
Frisse wind op de haven: Eetcafé de Kombuis overgenomen
Laatste ondernemersberichtenTijdens zijn middelbare schooltijd en opleiding Gastheerschap in Schagen werkte Jacco bij Paal 9. Na zijn opleiding stond Jacco voor de keus of hij ‘in de fietsen’ bij zijn ouders wilde gaan werken of op het strandpaviljoen. “Na een half jaar twijfelen en proberen, wist ik dat ik de horeca in wilde”, vertelt Jacco. Toen de Kombuis op zijn pad kwam, zag de jonge ondernemer dit dan ook als een unieke kans: “De haven is een perfecte locatie: iedereen die Texel bezoekt, fietst of wandelt een keertje langs.”
Na twee maanden werken bij de Kombuis was het duidelijk dat de overname door zou worden gezet: “Alles zat goed.” In januari nam het gezin het eetcafé flink onder handen. “Het interieur was nog prima, maar ik wilde graag een ander gevoel creëren. De Kombuis van Ingrid had meer een caféstijl – ik wilde de zaak een restaurantuitstraling geven.” De kaart bij de Kombuis bestaat al jaren niet meer uit louter borrelhapjes en dranken. “We hebben een uitgebreide maar simpele kaart, met een goede prijs/kwaliteitverhouding.”
Zaterdag wordt de vernieuwde Kombuis geopend. Belangstellenden zijn tussen 15.30 en 18.00 uur welkom om de familie Vermeulen te leren kennen. De Kombuis is dagelijks vanaf 9.00 uur geopend. De keuken sluit om 21.00 à 21.30 uur. Meer over Eetcafé de Kombuis is te lezen in Texel dit Weekend.
Eetcafé de Kombuis - Haven 10, Oudeschild - T: (0222) 313 108 - I: www.kombuistexel.nl - Facebook: /EetcafeDeKombuis
Eetcafé de Kombuis: http://www.kombuistexel.nl/