
Uk restaureert auto’s met emotionele waarde
Laatste ondernemersberichtenTot 2000 hield Uk zich bezig met autoschadeherstel in zijn voormalige woonomgeving ’t Gooi. Toen hij een vriendin kreeg op Texel en de weekenden op het eiland doorbracht, was de ondernemer op zoek naar “een halletje” waar hij op vrijdag en zaterdag auto’s kon restaureren. “Er werd me iets aangeboden aan de Stoompoort”, vertelt Uk. “Ik kwam in Oudeschild en vond het een lief bedrijventerreintje. De verkoop werd ingetrokken, maar ik was ‘verkocht’. Zodoende kwam ik bij mijn huidige woning en bedrijfspand terecht. De koop was in een week rond.”
Een half jaar later kon Uk vanaf Texel aan de slag. “Enkele vaste klanten nam ik mee, maar aangezien op het eiland al drie schadeherstelbedrijven waren, wilde ik me hoofdzakelijk met ander werk bezighouden. Omdat ik voor enkele vaste klanten in ’t Gooi ook al auto’s opknapte, is de hoofdmoot het restaureren van auto’s. Ook ben ik in te zetten voor het opknappen van luxe jachten en raceauto’s.”
De ondernemer doet naar eigen zeggen alleen aan ‘serieuze reparaties’, al komt er regelmatig een schadeherstelopdracht tussendoor. Schadeherstelopdrachten krijgen voorrang en voor deze klanten zorgt Uk voor vervangend vervoer. Uk’s klanten komen via-via uit alle uithoeken van het land. “
Een pronkstuk waar Uk aan werkte was de Daimler die in 1925 gebouwd werd voor koning George V. “Voor de verkoop werd ook Buckingham Palace opgetrommeld”, vertelt Uk. “Een heel team is langsgeweest en heeft de auto binnenstebuiten gekeerd. Later bleek het toch om een ander exemplaar te gaan en is de auto geveild in Engeland.”
Uk-Resto - Vliegwiel 20, Oudeschild - T: 06 5352 8866