Marcel Kossen te midden van scootmobiels, rollators en andere hulpmiddelen
Marcel Kossen te midden van scootmobiels, rollators en andere hulpmiddelen Foto: Henk Cornelissen

Dit artikel is geschreven door
Henk Cornelissen

De Wereld van de Ondernemer: Comfort & Welzijn Kossen

Advertorials

Comfort & Welzijn Kossen is het bedrijf van Marcel Kossen. Met zijn eenmanszaak levert hij allerlei artikelen om het leven van ouderen en jongere hulpbehoevenden te vergemakkelijken. Marcel (56) is afkomstig uit de zorg, waar hij vanaf zijn twintigste 24 jaar werkte. In 2009 begon hij deze onderneming. Hij verkoopt bijvoorbeeld scootmobielen, rollators, sta-op-stoelen, hoog-laagbedden en allerlei kleinere hulpmiddelen voor, bijvoorbeeld in de keuken of in het sanitair.

In eerste instantie werd Marcel verpleegkundige in het toenmalige Gemini Ziekenhuis te Den Helder. “Na mijn opleiding tot A-verpleegkundige heb ik doorgeleerd om anesthesieverpleegkundige te worden. Daarna heb ik verschillende managementopleidingen gevolgd, waarna ik eerst waarnemend hoofd van de afdeling voor orthopedie en chirurgie werd. Vervolgens ben ik hoofd van de kinderafdeling geworden en tegelijkertijd hoofd van de dagverpleging en van enkele poliklinieken. Uiteindelijk ben ik zeven jaar clusterhoofd van de snijdende specialismen geweest. Op een gegeven moment begon ik me af te vragen of ik dit nog wel wilde blijven doen. Het was een pittige job en het was misschien ook wel een midlife-momentje. Ik besloot iets voor mezelf te beginnen, gerelateerd aan de zorg. Dat werd de Ouderenwinkel, een soft franchise-formule van een keten. De keten ging op een gegeven moment failliet.”

Groeimarkt

Marcel besloot onder eigen naam verder te gaan en zijn dienstverlening te verbreden. Het zijn nu eenmaal niet alleen senioren, die met fysieke beperkingen te kampen hadden. “Ik heb ook jonge klanten, die hulpbehoevend zijn”, legt hij uit. Hij bedacht de naam Comfort & Welzijn, waarmee hij blijk geeft van zijn bedoeling: het zelfstandig leven gemakkelijker maken voor degenen die daarbij hulp nodig hebben. En de behoefte daaraan neemt toe. “Mensen moeten steeds langer thuis blijven wonen”, weet Marcel. Het is niet alleen een groeimarkt, maar ook een sector waarin de technische ontwikkelingen elkaar snel opvolgen. “Niet alles is even goed, maar ik geef onafhankelijk advies en bekijk wat het beste bij de persoon past. Voorheen had je maar één type rollator, nu zijn er vele van allerlei materiaal, variërend van staal tot carbon en aluminium. En de scootmobielen worden steeds compacter, waardoor je ze gemakkelijker in de auto mee kunt nemen. Het is tenslotte belangrijk dat de mensen mobiel blijven, dat ze hun bewegingsvrijheid behouden. De ontwikkelingen gaan snel en voor mij is het dus zaak me daar constant in te verdiepen. Dus bezoek ik wel eens een beurs, maar als eenmansbedrijf heb ik niet genoeg tijd om alles af te lopen. Om bij te blijven communiceer ik veel met collega’s elders in het land en er komen regelmatig vertegenwoordigers langs.”

Hulpmiddelen in huis

Ook voor in huis zijn er allerlei middelen, om het dagelijks leven te veraangenamen. Sta-op-/relaxstoelen, waarin je gemakkelijk kunt zitten en waaruit je ook gemakkelijk op kunt staan. De stoelen worden op maat geleverd. En dan zijn er allerlei kleine artikelen die zeer welkom zijn in huis, leert een rondgang in de winkel. Bijvoorbeeld voor de toiletgang; armsteunen die je onder de wc-bril kunt aanbrengen, waardoor je niet in de muur hoeft te boren om beugels te monteren. Reumapatiënten bij wie de kracht uit de handen is gevloeid, hebben veel baat bij de Jarkey – Engels voor potsleutel. Dat is een hulpmiddel waarmee je gemakkelijk het deksel van een jampot kunt draaien. En dan zijn er nog drempelhulpen waarmee een drempel in huis wat gemakkelijker kan worden genomen.

Hele Noordkop

Het verzorgingsgebied van Comfort & Welzijn Kossen is de hele Kop van Noord-Holland tot en met Alkmaar, met inbegrip van Texel. Op het eiland is hij goed bekend. Zijn echtgenote, Karen Bakker, is Texelse en hij komt er regelmatig voor zijn werk, familiebezoek of beide. Er komen veel mensen uit eigen beweging naar zijn winkel, al kan de weg naar erkenning van de behoefte aan, bijvoorbeeld, een rollator een lastig proces zijn in een mensenleven. Maar ook gebeurt er veel op aanraden van een ergotherapeut of fysio. Soms wordt een aanschaf gedekt vanuit een ziektekostenverzekering, maar een contract met een verzekeringsmaatschappij heeft Marcel niet. “Die sluiten alleen contracten af met grote partijen, maar ik werk voor de uitleen van hulpmiddelen – want dat doe ik ook – samen met Vegro, een gecontracteerde leverancier van verpleeg- en zorghulpmiddelen en die heeft dat wel. Veel gaat ook via de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, die wordt uitgevoerd door de gemeente. Nee, een webwinkel heb ik niet, alleen een informatieve website. Ik wil de mensen aan wie ik iets lever, zelf zien. Ze kunnen hier een rollator of scootmobiel voor de deur uitproberen, dan zie je meteen of het goed gaat. Als ik het niet zie zitten, verkoop ik niet. Ik ben geen keiharde verkoper. Ik voel me verantwoordelijk, kom niet voor niets uit de zorg. Je kunt er overigens ook les in krijgen via je ergotherapeut. Dat wordt wel vergoed door zorgverzekeraars.”

Openingstijden

Comfort & Welzijn Kossen is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 09.30 tot 17.00 uur en op zaterdag van 09.30 tot 16.00 uur. Op maandag is Marcel op pad om bestellingen te leveren, artikelen op te halen voor onderhoud, de uitleen te onderhouden, thuissituaties te bekijken en voor andere vormen van dienstverlening. Dan is de winkel dus op slot. En die huisbezoeken legt hij indien nodig ook in de avonduren af. “Vanavond haal ik bijvoorbeeld een scootmobiel op uit Schagen. Daardoor maak ik lange dagen, maar ik doe dit werk met heel veel plezier. Dat is toch ook belangrijk?”

Comfort & Welzijn Kossen

Marsdiepstraat 399, Den Helder

T: (0223) 616212

E: info@comfortenwelzijn.nl

I: www.comfortenwelzijn.nl

Tekst en foto: Henk Cornelissen

‘Ik ben geen keiharde verkoper. Ik voel me verantwoordelijk, kom niet voor niets uit de zorg.’