
Een eilandbruiloft van A tot Z
Een bruiloft op Texel is op zich al iets bijzonders: de rust, de ruimte en de natuur zorgen voor een romantisch decor. Maar om van die prachtige setting een dag te maken die tot in de puntjes klopt, heb je mensen nodig die weten hoe je jullie wensen samenbrengt. De Jongens van het Strand zijn daar de uitgelezen partij voor!
“We kunnen alles van A tot Z regelen,” vertelt mede-eigenaar van strandpaviljoen Twaalf en Jongens van het Strand, Marc Leclou, die afgelopen jaar zo’n twintig bruiloften organiseerde. Samen met collega Josefien begeleidt hij stellen in het hele traject. Van eerste idee tot draaiboek en uitvoering op de dag zelf.
Het begint altijd vrijblijvend, met luisteren: “We gaan eerst in gesprek, live of via videobellen. Wat willen jullie precies? Die vraag vormt de basis. Wordt het een intieme ceremonie, een uitgebreid diner, een feest of zelfs een meerdaags trouwweekend? Alles is mogelijk, op het strand van paal 12 of op één van onze andere exclusieve locaties op het eiland.” Tot het stel akkoord gaat met de offerte, zijn de gesprekken vrijblijvend: “Pas als het écht goed voelt, gaan we verder.”
De kracht van Jongens van het Strand zit in het maatwerk én in wat ze zelf in huis hebben. Stretchtenten, een elegante sailcloth-tent, sfeervolle verlichting, ceremonieopstellingen met stoelen en kussens en trouwbogen: de sfeer wordt door compagnon Tim en collega Roel zorgvuldig opgebouwd. Voor bloemen werken ze samen met Bloemen bij Mir, voor de taart met Bakkertje van Skil. “En de coördinatie van het geheel loopt via één aanspreekpunt, dat geeft rust.”
Ook culinair is er aandacht voor detail. Met een keuken onder leiding van compagnon Steven en een sterke focus op lokale producten krijgt elk diner een eigen karakter. “Zo’n tachtig procent van onze ingrediënten komt van het eiland. We maken alles zelf: van hapjes tot barbecue of uitgeserveerd diner, indien gewenst voorafgegaan door een (wijn)proeverij.”
Wat Marc en Josefien vooral belangrijk vinden, is de persoonlijke betrokkenheid. “We zijn pas tevreden als alles klopt.” Dat zit soms in kleine dingen: zoals die bruiloft waarbij het volledige menu werd aangepast aan de allergieën van de bruidegom, zodat hij zich nergens zorgen over hoefde te maken.
Die betrokkenheid blijft vaak ook na de bruiloft bestaan: stellen komen terug, soms nog jaren later, inmiddels met hun kinderen, voor een gezellig praatje.
Jongens van het Strand
I: jongensvanhetstrand.nl