
Ze zijn weer terug!
Door dierverzorger Rowanne Huisman
Vlak voor de kerstvakantie hebben we onze mannelijke zeehonden noodgedwongen uit hun verblijf moeten halen. Er was namelijk spontaan een barst gekomen in een van de onderwaterramen van hun bassin. De ruit moest dus vervangen worden. De vier zeehonden gingen zolang in het verblijf bij het terras van het restaurant. Deze is veel kleiner, dus ik ben heel blij dat ze nu terug kunnen naar hun eigen ruime bassin!
Het heeft behoorlijk lang geduurd voor de ruit vervangen was. Dit had te maken met levertijden, aanvullende werkzaamheden en het feit dat alles eerst helemaal droog moest zijn. Aangezien het verblijf van boven gewoon open is en het niet bepaald hoogzomer was, was dat laatste wel een uitdaging. Het is natuurlijk ook niet zomaar een plaat glas: het is gelaagd glas van zeven centimeter dik. Door de watermassa erboven, komt er behoorlijk wat druk op te staan, wat veel vraagt van de constructie en bevestiging in het kozijn.
Maar goed, dat is nu allemaal achter de rug, de ruit zit erin. Op het moment van schrijven moeten Rob, Lodde, Antonius en Bob nog terugverhuizen, maar als jij dit leest zwemmen ze weer in hun eigen bassin. De verhuizing staat voor woensdag 15 april gepland. Vanaf dat moment zetten we ook de tweede webcam weer aan, waarmee je vanuit huis de zeehonden onder water kunt bekijken. Dat is leuk, maar in het echt is het natuurlijk veel leuker. Die onderwaterramen zijn een grote attractie voor onze bezoekers.
Bezighouden
We hebben ons best gedaan om het ook de afgelopen maanden leuk te houden voor de vier mannen. Ze kregen elke dag verrijking en we hebben veel met ze getraind. We waren in hun eigen verblijf al bezig ze te leren een eigen plek in te nemen bij het voeren en daar zijn we gewoon mee verder gegaan. Zeehonden lijken misschien niet heel intelligent, maar ze kunnen best veel leren. Het trainen houdt ze ook scherp en actief; een leven lang leren, ook voor de dieren!
Verhuizing
Voor we de dieren kunnen verhuizen, moet het water uit het bassin. Anders krijgen we ze niet in een transportkist. We gaan ze een voor een in een kist drijven, die we dan met ons kraantje optakelen. De combinatie van onze kisten met daarin een volwassen zeehond is namelijk niet te tillen! Ik denk dat de mannen dit kleine ongemak snel vergeten zijn als ze weer lekker kunnen zwemmen en duiken in hun eigen bassin. Kom je binnenkort eens bij ze kijken?
